E

 

Fixture Torneo Primera Division 2015 ARGENTINA
Fecha 1
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Tigre Comandante Andrés Guacurarí 15 de febrero A confirmar
Racing Club - Rosario Central El Cilindro
Boca Juniors - Olimpo La Bombonera
Banfield - Temperley Florencio Sola
Argentinos Juniors - Atlético de Rafaela Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Colón Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Defensa y Justicia Del Bosque
Godoy Cruz - San Martín (SJ) Malvinas Argentinas
Arsenal - Estudiantes (LP) El Viaducto
Unión - Huracán 15 de Abril
Belgrano - Nueva Chicago Mario Alberto Kempes
Quilmes - Lanús Centenario
Sarmiento - River Plate Eva Perón
Newell's Old Boys - Independiente Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Aldosivi José Amalfitani

 

 

Fecha 2
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Vélez Sarsfield - Crucero del Norte José Amalfitani 22 de febrero A confirmar
Aldosivi - Newell's Old Boys José María Minella
Independiente - Sarmiento Libertadores de América
River Plate - Quilmes Monumental
Lanús - Belgrano Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Unión República de Mataderos
Huracán - Arsenal Tomás A. Ducó
Estudiantes (LP) - Godoy Cruz Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Gimnasia y Esgrima (LP) Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - San Lorenzo Norberto Tomaghello
Colón - Argentinos Juniors Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Banfield Nuevo Monumental
Temperley - Boca Juniors Alfredo Beranger
Olimpo - Racing Club Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Tigre Gigante de Arroyito
Fecha 3
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Rosario Central Comandante Andrés Guacurarí 1 de marzo A confirmar
Tigre - Olimpo Monumental de Victoria
Racing Club - Temperley El Cilindro
Boca Juniors - Atlético de Rafaela La Bombonera
Banfield - Colón Florencio Sola
Argentinos Juniors - Defensa y Justicia Diego Armando Maradona
San Lorenzo - San Martín (SJ) Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Estudiantes Del Bosque
Godoy Cruz - Huracán Malvinas Argentinas
Arsenal - Nueva Chicago El Viaducto
Unión - Lanús 15 de Abril
Belgrano - River Plate Mario Alberto Kempes
Quilmes - Independiente Centenario
Sarmiento (J) - Aldosivi Eva Perón
Newell's Old Boys - Vélez Sarsfield Marcelo Bielsa
Fecha 4
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Newell's Old Boys - Crucero del Norte Marcelo Bielsa 8 de marzo A confirmar
Vélez Sarsfield - Sarmiento (J) José Amalfitani
Aldosivi - Quilmes José María Minella
Independiente - Belgrano Libertadores de América
River Plate - Unión Monumental
Lanús - Arsenal Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Godoy Cruz República de Mataderos
Huracán - Gimnasia y Esgrima (LP) Tomás A. Ducó
Estudiantes - San Lorenzo Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Argentinos Juniors Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Banfield Norberto Tomaghello
Colón - Boca Juniors Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Racing Club Nuevo Monumental
Temperley - Tigre Alfredo Beranger
Olimpo - Rosario Central Roberto N. Carminatti
Fecha 5
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Olimpo Comandante Andrés Guacurarí 15 de marzo A confirmar
Rosario Central - Temperley Gigante de Arroyito
Tigre - Atlético de Rafaela Monumental de Victoria
Racing Club - Colón El Cilindro
Boca Juniors - Defensa y Justicia La Bombonera
Banfield - San Martín (SJ) Florencio Sola
Argentinos Juniors - Estudiantes Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Huracán Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Nueva Chicago Del Bosque
Godoy Cruz - Lanús Malvinas Argentinas
Arsenal - River Plate El Viaducto
Unión - Independiente 15 de Abril
Belgrano - Aldosivi Mario Alberto Kempes
Quilmes - Vélez Sarsfield Centenario
Sarmiento (J) - Newell's Old Boys Eva Perón
Fecha 6
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Sarmiento (J) - Crucero del Norte Eva Perón 22 de marzo A confirmar
Newell's Old Boys - Quilmes Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Belgrano José Amalfitani
Aldosivi - Unión José María Minella
Independiente - Arsenal Libertadores de América
River Plate - Godoy Cruz Monumental
Lanús - Gimnasia y Esgrima (LP) Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - San Lorenzo República de Mataderos
Huracán - Argentinos Juniors Tomás A. Ducó
Estudiantes - Banfield Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Boca Juniors Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Racing Club Norberto Tomaghello
Colón - Tigre Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Rosario Central Nuevo Monumental
Temperley - Olimpo Alfredo Beranger
Fecha 7
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Temperley Comandante Andrés Guacurarí 29 de marzo A confirmar
Olimpo - Atlético de Rafaela Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Colón Gigante de Arroyito
Tigre - Defensa y Justicia Monumental de Victoria
Racing Club - San Martín (SJ) El Cilindro
Boca Juniors - Estudiantes La Bombonera
Banfield - Huracán Florencio Sola
Argentinos Juniors - Nueva Chicago Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Lanús Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - River Plate Del Bosque
Godoy Cruz - Independiente Malvinas Argentinas
Arsenal - Aldosivi El Viaducto
Unión - Vélez Sarsfield 15 de Abril
Belgrano - Newell's Old Boys Mario Alberto Kempes
Quilmes - Sarmiento (J) Centenario
Fecha 8
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Quilmes - Crucero del Norte Centenario 5 de abril A confirmar
Sarmiento (J) - Belgrano Eva Perón
Newell's Old Boys - Unión Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Arsenal José Amalfitani
Aldosivi - Godoy Cruz José María Minella
Independiente - Gimnasia y Esgrima (LP) Libertadores de América
River Plate - San Lorenzo Monumental
Lanús - Argentinos Juniors Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Banfield República de Mataderos
Huracán - Boca Juniors Tomás A. Ducó
Estudiantes - Racing Club Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Tigre Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Rosario Central Norberto Tomaghello
Colón - Olimpo Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Temperley Nuevo Monumental
Fecha 9
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Atlético de Rafaela Comandante Andrés Guacurarí 12 de abril A confirmar
Temperley - Colón Alfredo Beranger
Olimpo - Defensa y Justicia Roberto N. Carminatti
Rosario Central - San Martín (SJ) Gigante de Arroyito
Tigre - Estudiantes Monumental de Victoria
Racing Club - Huracán El Cilindro
Boca Juniors - Nueva Chicago La Bombonera
Banfield - Lanús Florencio Sola
Argentinos Juniors - River Plate Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Independiente Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Aldosivi Del Bosque
Godoy Cruz - Vélez Sarsfield Malvinas Argentinas
Arsenal - Newell's Old Boys El Viaducto
Unión - Sarmiento (J) 15 de Abril
Belgrano - Quilmes Mario Alberto Kempes
Fecha 10
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Belgrano - Crucero del Norte Mario Alberto Kempes 19 de abril A confirmar
Quilmes - Unión Centenario
Sarmiento (J) - Arsenal Eva Perón
Newell's Old Boys - Godoy Cruz Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Gimnasia y Esgrima (LP) José Amalfitani
Aldosivi - San Lorenzo José María Minella
Independiente - Argentinos Juniors Libertadores de América
River Plate - Banfield Monumental
Lanús - Boca Juniors Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Racing Club República de Mataderos
Huracán - Tigre Tomás A. Ducó
Estudiantes - Rosario Central Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Olimpo Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Temperley Norberto Tomaghello
Colón - Atlético de Rafaela Brigadier Estanislao López
Fecha 11
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Colón Comandante Andrés Guacurarí 3 de mayo A confirmar
Atlético de Rafaela - Defensa y Justicia Nuevo Monumental
Temperley - San Martín (SJ) Alfredo Beranger
Olimpo - Estudiantes Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Huracán Gigante de Arroyito
Tigre - Nueva Chicago Monumental de Victoria
Racing Club - Lanús El Cilindro
Boca Juniors - River Plate La Bombonera
Banfield - Independiente Florencio Sola
Argentinos Juniors - Aldosivi Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Vélez Sarsfield Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Newell's Old Boys Del Bosque
Godoy Cruz - Sarmiento (J) Malvinas Argentinas
Arsenal - Quilmes El Viaducto
Unión - Belgrano 15 de Abril
Fecha 12
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Unión - Crucero del Norte 15 de Abril 10 de mayo A confirmar
Belgrano - Arsenal Mario Alberto Kempes
Quilmes - Godoy Cruz Centenario
Sarmiento (J) - Gimnasia y Esgrima (LP) Eva Perón
Newell's Old Boys - San Lorenzo Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Argentinos Juniors José Amalfitani
Aldosivi - Banfield José María Minella
Independiente - Boca Juniors Libertadores de América
River Plate - Racing Club Monumental
Lanús - Tigre Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Rosario Central República de Mataderos
Huracán - Olimpo Tomás A. Ducó
Estudiantes - Temperley Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Atlético de Rafaela Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Colón Norberto Tomaghello
Fecha 13
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Defensa y Justicia Comandante Andrés Guacurarí 17 de mayo A confirmar
Colón - San Martín (SJ) Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Estudiantes Nuevo Monumental
Temperley - Huracán Alfredo Beranger
Olimpo - Nueva Chicago Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Lanús Gigante de Arroyito
Tigre - River Plate Monumental de Victoria
Racing Club - Independiente El Cilindro
Boca Juniors - Aldosivi La Bombonera
Banfield - Vélez Sarsfield Florencio Sola
Argentinos Juniors - Newell's Old Boys Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Sarmiento (J) Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Quilmes Del Bosque
Godoy Cruz - Belgrano Malvinas Argentinas
Arsenal - Unión El Viaducto
Fecha 14
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Arsenal - Crucero del Norte El Viaducto 24 de mayo A confirmar
Unión - Godoy Cruz 15 de Abril
Belgrano - Gimnasia y Esgrima (LP) Mario Alberto Kempes
Quilmes - San Lorenzo Centenario
Sarmiento (J) - Argentinos Juniors Eva Perón
Newell's Old Boys - Banfield Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Boca Juniors José Amalfitani
Aldosivi - Racing Club José María Minella
Independiente - Tigre Libertadores de América
River Plate - Rosario Central Monumental
Lanús - Olimpo Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Temperley República de Mataderos
Huracán - Atlético de Rafaela Tomás A. Ducó
Estudiantes - Colón Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Defensa y Justicia Ingeniero Hilario Sánchez
Fecha 15
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - San Martín (SJ) Comandante Andrés Guacurarí 31 de mayo A confirmar
Defensa y Justicia - Estudiantes Norberto Tomaghello
Colón - Huracán Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Nueva Chicago Nuevo Monumental
Temperley - Lanús Alfredo Beranger
Olimpo - River Plate Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Independiente Gigante de Arroyito
Tigre - Aldosivi Monumental de Victoria
Racing Club - Vélez Sarsfield El Cilindro
Boca Juniors - Newell's Old Boys La Bombonera
Banfield - Sarmiento (J) Florencio Sola
Argentinos Juniors - Quilmes Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Belgrano Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Unión Del Bosque
Godoy Cruz - Arsenal Malvinas Argentinas
Fecha 16
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Godoy Cruz - Crucero del Norte Malvinas Argentinas 7 de junio A confirmar
Arsenal - Gimnasia y Esgrima (LP) El Viaducto
Unión - San Lorenzo 15 de Abril
Belgrano - Argentinos Juniors Mario Alberto Kempes
Quilmes - Banfield Centenario
Sarmiento (J) - Boca Juniors Eva Perón
Newell's Old Boys - Racing Club Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Tigre José Amalfitani
Aldosivi - Rosario Central José María Minella
Independiente - Olimpo Libertadores de América
River Plate - Temperley Monumental
Lanús - Atlético de Rafaela Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Colón República de Mataderos
Huracán - Defensa y Justicia Tomás A. Ducó
Estudiantes - San Martín (SJ) Ciudad de La Plata
Fecha 17
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Estudiantes Comandante Andrés Guacurarí 12 de julio A confirmar
San Martín (SJ) - Huracán Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Nueva Chicago Norberto Tomaghello
Colón - Lanús Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - River Plate Nuevo Monumental
Temperley - Independiente Alfredo Beranger
Olimpo - Aldosivi Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Vélez Sarsfield Gigante de Arroyito
Tigre - Newell's Old Boys Monumental de Victoria
Racing Club - Sarmiento (J) El Cilindro
Boca Juniors - Quilmes La Bombonera
Banfield - Belgrano Florencio Sola
Argentinos Juniors - Unión Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Arsenal Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Godoy Cruz Del Bosque
Fecha 18
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Gimnasia y Esgrima (LP) - Crucero del Norte Del Bosque 19 de julio A confirmar
Godoy Cruz - San Lorenzo Malvinas Argentinas
Arsenal - Argentinos Juniors El Viaducto
Unión - Banfield 15 de Abril
Belgrano - Boca Juniors Mario Alberto Kempes
Quilmes - Racing Club Centenario
Sarmiento (J) - Tigre Eva Perón
Newell's Old Boys - Rosario Central Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Olimpo José Amalfitani
Aldosivi - Temperley José María Minella
Independiente - Atlético de Rafaela Libertadores de América
River Plate - Colón Monumental
Lanús - Defensa y Justicia Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - San Martín (SJ) República de Mataderos
Huracán - Estudiantes Tomás A. Ducó
Fecha 19
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Huracán Comandante Andrés Guacurarí 26 de julio A confirmar
Estudiantes - Nueva Chicago Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Lanús Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - River Plate Norberto Tomaghello
Colón - Independiente Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Aldosivi Nuevo Monumental
Temperley - Vélez Sarsfield Alfredo Beranger
Olimpo - Newell's Old Boys Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Sarmiento (J) Gigante de Arroyito
Tigre - Quilmes Monumental de Victoria
Racing Club - Belgrano El Cilindro
Boca Juniors - Unión La Bombonera
Banfield - Arsenal Florencio Sola
Argentinos Juniors - Godoy Cruz Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Gimnasia y Esgrima (LP) Nuevo Gasómetro
Fecha 20
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
San Lorenzo - Crucero del Norte Nuevo Gasómetro 2 de agosto A confirmar
Gimnasia y Esgrima (LP) - Argentinos Juniors Del Bosque
Godoy Cruz - Banfield Malvinas Argentinas
Arsenal - Boca Juniors El Viaducto
Unión - Racing Club 15 de Abril
Belgrano - Tigre Mario Alberto Kempes
Quilmes - Rosario Central Centenario
Sarmiento (J) - Olimpo Eva Perón
Newell's Old Boys - Temperley Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Atlético de Rafaela José Amalfitani
Aldosivi - Colón José María Minella
Independiente - Defensa y Justicia Libertadores de América
River Plate - San Martín (SJ) Monumental
Lanús - Estudiantes Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Huracán República de Mataderos
Fecha 21
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Nueva Chicago Comandante Andrés Guacurarí 16 de agosto A confirmar
Huracán - Lanús Tomás A. Ducó
Estudiantes - River Plate Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Independiente Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Aldosivi Norberto Tomaghello
Colón - Vélez Sarsfield Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Newell's Old Boys Nuevo Monumental
Temperley - Sarmiento (J) Alfredo Beranger
Olimpo - Quilmes Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Belgrano Gigante de Arroyito
Tigre - Unión Monumental de Victoria
Racing Club - Arsenal El Cilindro
Boca Juniors - Godoy Cruz La Bombonera
Banfield - Gimnasia y Esgrima (LP) Florencio Sola
Argentinos Juniors - San Lorenzo Diego Armando Maradona
Fecha 22
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Argentinos Juniors - Crucero del Norte Diego Armando Maradona 23 de agosto A confirmar
San Lorenzo - Banfield Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Boca Juniors Del Bosque
Godoy Cruz - Racing Club Malvinas Argentinas
Arsenal - Tigre El Viaducto
Unión - Rosario Central 15 de Abril
Belgrano - Olimpo Mario Alberto Kempes
Quilmes - Temperley Centenario
Sarmiento - Atlético de Rafaela Eva Perón
Newell's Old Boys - Colón Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Defensa y Justicia José Amalfitani
Aldosivi - San Martín (SJ) José María Minella
Independiente - Estudiantes Libertadores de América
River Plate - Huracán Monumental
Lanús - Nueva Chicago Ciudad de Lanús
Fecha 23
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Lanús Comandante Andrés Guacurari 30 de agosto A confirmar
Nueva Chicago - River Plate República de Mataderos
Huracán - Independiente Tomás A. Ducó
Estudiantes - Aldosivi Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Vélez Sarsfield Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Newell's Old Boys Norberto Tomaghello
Colón - Sarmiento Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Quilmes Nuevo Monumental
Temperley - Belgrano Alfredo Beranger
Olimpo - Unión Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Arsenal Gigante de Arroyito
Tigre - Godoy Cruz Monumental de Victoria
Racing Club - Gimnasia y Esgrima (LP) El Cilindro
Boca Juniors - San Lorenzo La Bombonera
Banfield - Argentinos Juniors Florencio Sola
Fecha 24
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
San Martín (SJ) - Godoy Cruz Ingeniero Hilario Sánchez 13 de septiembre A confirmar
Estudiantes - Gimnasia y Esgrima (LP) Ciudad de La Plata
Huracán - San Lorenzo Tomás A. Ducó
Nueva Chicago - Argentinos Juniors República de Mataderos
Lanús - Banfield Ciudad de Lanús
River Plate - Boca Juniors Monumental
Independiente - Racing Club Libertadores de América
Tigre - Vélez Sarsfield Monumental de Victoria
Rosario Central - Newell's Old Boys Gigante de Arroyito
Olimpo - Sarmiento (J) Roberto N. Carminatti
Temperley - Quilmes Alfredo Beranger
Atlético de Rafaela - Belgrano Nuevo Monumental
Colón - Unión Brigadier Estanislao López
Defensa y Justicia - Arsenal Norberto Tomaghello
Aldosivi - Crucero del Norte José María Minella
Fecha 25
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Banfield - Crucero del Norte Florencio Sola 20 de septiembre A confirmar
Argentinos Juniors - Boca Juniors Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Racing Club Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Tigre Del Bosque
Godoy Cruz - Rosario Central Malvinas Argentinas
Arsenal - Olimpo El Viaducto
Unión - Temperley 15 de Abril
Belgrano - Atlético de Rafaela Mario Alberto Kempes
Quilmes - Colón Centenario
Sarmiento (J) - Defensa y Justicia Eva Perón
Newell's Old Boys - San Martín (SJ) Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Estudiantes José Amalfitani
Aldosivi - Huracán José María Minella
Independiente - Nueva Chicago Libertadores de América
River Plate - Lanús Monumental
Fecha 26
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - River Plate Comandante Andrés Guacurarí 27 de septiembre A confirmar
Lanús - Independiente Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Aldosivi República de Mataderos
Huracán - Vélez Sarsfield Tomás A. Ducó
Estudiantes - Newell's Old Boys Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Sarmiento (J) Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Quilmes Norberto Tomaghello
Colon - Belgrano Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Unión Nuevo Monumental
Temperley - Arsenal Alfredo Beranger
Olimpo - Godoy Cruz Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Gimnasia y Esgrima (LP) Gigante de Arroyito
Tigre - San Lorenzo Monumental de Victoria
Racing Club - Argentinos Juniors El Cilindro
Boca Juniors - Banfield La Bombonera
Fecha 27
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Boca Juniors - Crucero del Norte La Bombonera 4 de octubre A confirmar
Banfield - Racing Club Florencio Sola
Argentinos Juniors - Tigre Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Rosario Central Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Olimpo Del Bosque
Godoy Cruz - Temperley Malvinas Argentinas
Arsenal - Atlético de Rafaela El Viaducto
Unión - Colón 15 de Abril
Belgrano - Defensa y Justicia Mario Alberto Kempes
Quilmes - San Martín (SJ) Centenario
Sarmiento (J) - Estudiantes Eva Perón
Newell's Old Boys - Huracán Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - Nueva Chicago José Amalfitani
Aldosivi - Lanús José María Minella
Independiente - River Plate Libertadores de América
Fecha 28
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Independiente Comandante Andrés Guacurarí 18 de octubre A confirmar
River Plate - Aldosivi Monumental
Lanús - Vélez Sarsfield Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Newell's Old Boys República de Mataderos
Huracán - Sarmiento (J) Tomás A. Ducó
Estudiantes - Quilmes Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Belgrano Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Unión Norberto Tomaghello
Colón - Arsenal Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - Godoy Cruz Nuevo Monumental
Temperley - Gimnasia y Esgrima (LP) Alfredo Beranger
Olimpo - San Lorenzo Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Argentinos Juniors Gigante de Arroyito
Tigre - Banfield Monumental de Victoria
Racing Club - Boca Juniors El Cilindro
Fecha 29
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Racing Club - Crucero del Norte El Cilindro 1 de noviembre A confirmar
Boca Juniors - Tigre La Bombonera
Banfield - Rosario Central Florencio Sola
Argentinos Juniors - Olimpo Diego Armando Maradona
San Lorenzo - Temperley Nuevo Gasómetro
Gimnasia y Esgrima (LP) - Atlético de Rafaela Del Bosque
Godoy Cruz - Colón Malvinas Argentinas
Arsenal - Defensa y Justicia El Viaducto
Unión - San Martín (SJ) 15 de Abril
Belgrano - Estudiantes Mario Alberto Kempes
Quilmes - Huracán Centenario
Sarmiento (J) - Nueva Chicago Eva Perón
Newell's Old Boys - Lanús Marcelo Bielsa
Vélez Sarsfield - River Plate José Amalfitani
Aldosivi - Independiente José María Minella
Fecha 30
Local Resultado Visitante Estadio Fecha Hora
Crucero del Norte - Aldosivi Comandante Andrés Guacurarí 8 de noviembre A confirmar
Independiente - Vélez Sarsfield Libertadores de América
River Plate - Newell's Old Boys El Monumental
Lanús - Sarmiento (J) Ciudad de Lanús
Nueva Chicago - Quilmes República de Mataderos
Huracán - Belgrano Tomás A. Ducó
Estudiantes - Unión Ciudad de La Plata
San Martín (SJ) - Arsenal Ingeniero Hilario Sánchez
Defensa y Justicia - Godoy Cruz Norberto Tomaghello
Colón - Gimnasia y Esgrima (LP) Brigadier Estanislao López
Atlético de Rafaela - San Lorenzo Nuevo Monumental
Temperley - Argentinos Juniors Alfredo Beranger
Olimpo - Banfield Roberto N. Carminatti
Rosario Central - Boca Juniors Gigante de Arroyito
Tigre - Racing Club Monumental de Victoria

 

This service includes for football:
• Transfers in/out from your Hotel/Apartment to the Stadium by minibuses
• Tickets for the game with a Guide (a person who speaks English)
• Security and comfort during the match

 

BOCA JUNIORS GAMES

RIVER PLATE GAMES

VELEZ SARSFIELD GAMES

  RACING CLUB GAMES

INDEPENDIENTE GAMES

HURACAN GAMES

ARGENTINOS JUNIORS GAMES

SELECCION ARGENTINA GAMES

FIXTURE TORNEO PRIMERA DIVISION 2015

Reserve:

From other country (+54911) 5305-6924
Desde Argentina: (011) 15 5305 6924 Nextel 54*626*346

info@ticketfootball.com.ar

ONLINE ticketfootball@yahoo.com.ar

 

 

>>> volver arriba